Warto czynić dobro

, , No Comments
Dziś przychodzę z postem o całkiem odmiennej tematyce niż zwykle, ale ważniejszej niż to co mamy na głowie bądź na półce z kosmetykami.


Warto się zatrzymać, pomyśleć o naszym życiu i życiu osób nas otaczających, może nasz mały gest komuś sprawi radość i przyniesie pomoc.

Może już spotkałyście się z akcją którą przedstawię poniżej, jednak takie informacje trzeba szerzyć ile się da, a nóż informacja dotrze do kogoś nowego i okaże się przydatna. Z miłą chęcią podjęłam się współpracy z młodym mężczyzną, który dzięki swojej determinacji pomaga innym.

Mowa tu o 19 letnim Mateuszu Pawłowskim, uczniu IV klasy Technikum Administracyjnego przy SOSW dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie, który na swoim koncie osiągnięć ma już zorganizowanie dwóch konkursów plastycznych w 2014 i 2015 roku o nazwie  "Kreatywne dziecko" oraz "Pieniądz przyszłości" w których wzięło udział masa osób.

Tym razem z jego inicjatywy powstała akcja mająca na celu podarowanie szkolnych gadżetów potrzebującym dzieciakom. Do rozdania są takie przedmioty jak: plany lekcji, notesy, zeszyty, linijki, naklejki czy zakładki do książek (ich liczba jest ograniczona).Mateusz zrobił naprawdę świetną robotę, my tylko nieśmy tą wiadomość wśród znajomych, może niedaleko nas jest dziecko, któremu przydadzą się takie przedmioty. Wystarczy zgłosić się pod numer telefonu tel. 505904182 bądź napisać na stronie www.facebook.com/darmowe.gadzety.szkolne. Wszystkie gadżety można odebrać osobiści bądź otrzymać wysyłkowo.

Więc zatrzymajmy się na chwilę, pomyślmy czy ktoś wokół nas nie potrzebuje pomocy, a jeśli tak, skierujmy go do Matusza.

Pozdrawiam
J.

0 komentarze:

Prześlij komentarz